Můj příběh

Kdo je Zuzana Literová

Nyní prožívám svůj sen a konečně dělám práci, kterou miluji. Díky této životní cestě si můžu plnit přání jako je cestování, poznávání zajímavých lidí a možností se dále rozvíjet. 

Předávám to, co mě naplňuje a co mi pomáhá na mé cestě životem, pomocí artefiletiky, arteterapie, výtvarných technik, ale zároveň i radosti a intuice. 

Nedílnou součástí kurzu artefiletiky/arteterapie je i sdílení s druhými. Poznáte podobně naladěné lidi, kteří také něco řeší a rozhodně vás nebudou za nic soudit a v rámci uzavřené FB skupiny.

Cesta transformace může vést přes krásné zážitky. Jen ji poznat…

Jak jsem se dostala k arteterapii a artefiletice?

Ale nebylo tomu vždy tak Má cesta byla dlouhá a trnitá, a to hlavně kvůli mé nízké sebedůvěře, nelásce k sobě a pocitu oběti. Všechny tyhle nepříjemné pocity mě přivedly až k arterapii a artefiletice.
Můj příběh začíná již na základní škole. Tehdy jsem byla málo sebevědomá holka, která se schovávala před životem. Přestávala jsem tvořit a být v kontaktu se svými vrstevníky. Znovu se můj život začal měnit, díky působení mé kamarádky na střední škole. Díky její lásce a vášni k životu.
Velkým pomocníkem, rádcem pro mě byly i vykládací karty. Tehdy započala má cesta seberozvoje. Navštěvovala jsem terapeuty, astrology, léčitele…řešila jsem téma sebelásky, léčení vnitřního dítěte a pocitu oběti, závislosti na vztazích, a rodinné vzorce a traumata.

Potřebovala jsem si udělala jasno ve svém životě, a ujasnit si i vztah ke svému současnému partnerovi. Díky týdennímu pobytu v maringotce u mé kamarádky u koní, jsem došla k závěru, že nenávidím svůj život v paneláku, kde žiji vlastně od dětství a že potřebuji bydlet více v přírodě a hlavně jinak. Zkrátka být šťastná v životě, šťastná v práci, šťastná v partnerství a hlavně sama se sebou.

 Ale zlom nastal až

Když, už jsem poněkolikáté chtěla odejít z práce, řekla jsem si, že by to chtělo dělat něco, co miluji a víc mě sedí a je mi blízké. Tato touha mě přivedla až k Artereapii a artefiletice. Začala jsem pracovat na účtárně, ale necítila jsem se tam nejlíp. Myslela jsem si, že to nezvládám dostatečně jsem si nevěřila. 

Na základě toho jsem se rozhodla že vysokou školu vystuduji.  A protože mě vždy bavila práce s dětmi, rozhodla jsem se studovat speciální pedagogiku-obor vychovatelství. Zamilovala jsem se i do filozofie, psychologie a  objevila terapie pomocí umění. 

…a pak.. že by to byla náhoda?…..na semináři ve Starém Hrozenkově, jsem se seznámila s jednou z techniky z arteterapie. V tu chvíli jsem se našla a pro arteterapie jsem se doslova zapálila. Začala jsem studovat sebezkušenostní dvouletý kurz arteterapie a artefiletiky.

K závěrečné práci kurzu arteterapie a artefiletiky jsem poprvé zkusila vést takový malý workshop pro mé kamarádky. Konečně jsem vykročila za svým snem. Hledala jsem prostory pro moje tvoření, jak oslovit lidi. Vzdala jsem to poprvé.

Ale nedalo mi to. Se svým koučem jsem na snu začala znovu pracovat. Chtěla jsem ho dát do pohybu. Malými kroky jsme se přibližovali k cíli, kterým jsou artefiletika a  arteterapie s dětmi a dospělými.

Založila jsem si volnou živnost, našla jsem si prostory, kde můžu arteterapii/filetiku dělat. Jen jsem si nevěděla rady, jak s marketingem a jak si najít zákazníky. Zkoušela jsem nejprve oslovit kamarádky a povedlo se mi udělat první dva workshopy. Bylo to prostě skvělé. Cítila jsem velký příval energie a obrovskou radost. 

A pak přišel kurz Podnikání z pláže, který mě posunul k cíly. Dostudovala jsem vysokou školu, jsem arteterapeutkou a tvořím v ateliéru s lidmi, které to baví. Mám radost, když sleduji, jak mění svůj život k lepšímu.